Sztuka która pachnie

Wiele Narzeczonych w rozmowach z nami ma problem z ustaleniem wyśnionego, wymarzonego i jedynego w swoim rodzaju bukietu ślubnego.


Bukiet ślubny musi być dopełnieniem stylizacji Panny Młodej. Pasować do jej sukni oraz oprawy ślubnej. Nie ważne czy decydujesz się na polny bukiet, czy na bukiet w stylu glamour, ważne że musi on współgrać z twoją stylizacją.

Warto przygotować na rozmowę z nami zdjęcia sukni ślubnej. Wtedy pomożemy dobrać taki bukiet ślubny, który będzie pasował do figury Panny Młodej i fasonu sukni.

Kolorystyka bukietu to najczęściej ustalone na spotkaniu lub przed nim kolory wiodące ślubu. Najpiękniej jest kiedy kolory powtarzają się w dodatkach (spinki, buty, biżuteria), zaproszeniach, dekoracjach itd.

Całość dla gości ma odbiór spójny, przemyślany i profesjonalny.Każda Panna Młoda ma jakiś kwiat który lubi lub kolor który uwielbia. Aby podążać dalej w dżungli możliwości które dała nam matka natura trzeba zaufać profesjonalistom. Nawet nie jesteśmy świadomi jaka jest różnorodność kwiatów, ich kształtów, kolorów i odcieni. Przez fakt, iż zwyczajne polskie kwiaciarnie posiadają w swoim asortymencie tzw. „standard” ogranicza naszą znajomość roślin. Najlepiej powiedzieć Nam jakie kwiaty są mile widziane w bukiecie ślubnym lub których unikać. My w oparciu o swoją wiedzę i znajomość roślin stworzymy unikatowy bukiet ślubny.


Bukiety ślubne mogą być zwarte lub luźne. Mogą odzwierciedlać dany styl, np. glamour, boho, rustic, greenery itp. Przez szkolenia i zdobywaną wiedzę pomożemy w doborze odpowiedniego bukietu. Odpowiedniego dla urody Panny Młodej, fasonu sukni, stylu oraz w oparciu o najnowsze trendy.

W prezentowanym powyżej bukiecie ślubnym widać mnogość i różnorodność kwiatów. Jest widoczne zestawienie kolorystyczne,  ale kwiatów które przenikają w różne tony i kształty jest bogactwo, które zauważamy coraz bardziej się w niego wpatrując.


Bukiety ślubne obowiązuje sezonowość. Ale i tutaj można kwiaty sprowadzać. Dlatego bukiety z kwiatów sezonowych wypadają „korzystniej” cenowo od ich bliźniaczek spoza sezonu. Najlepiej zobrazować to konwaliami. Jest to typowy kwiat majowy.Jego cena jest bardzo przystępna gdyż kosztuje w okolicach 10 zł za pęczek. Poza sezonem, np. we wrześniu konwalie można sprowadzić, ale identyczny pęczek specjalnie na taką okoliczność uprawianej konwalii to koszt 500 zł. Warto zastanowić się nad wyborem miesiąca swojego ślubu jesli bardzo kocha się konwalie. Drugim problemem sezonowości jest kolor. Najciężej w przyrodzie o kolor niebieski, dlatego jest on bardzo pożądany. Odradzamy kwiaty farbowane i z nich nie robimy. Należy otaczać się pięknem, a nie „farbowańcami”. Dla przykładu powyżej kilka bukietów z wykorzystaniem roślin w kolorze niebieskim. Tych oczywiście naturalnie niebieskich 🙂


W 2018 różowy był przez nas najczęściej dodawanym kolorem do bukietów ślubnych, za to kwiatem który cieszył się największym powodzeniem wśród naszych Panien Młodych była piwonia.


Jak przygotować się do rozmowy o bukiecie ślubnym?

  • znać kolorystykę wiodącą ceremonii, zaproszeń itd
  • mieć zdjęcie sukni ślubnej
  • pomyśleć o tym jakie kwiaty lubimy, aby takie znalazły się w bukiecie ślubnym oraz takie których nie lubimy, aby ich unikać

Całą resztą profesjonalnie zajmiemy się my!A i najlepsze na koniec!

W polskiej tradycji, to Pan Młody odbiera bukiet ślubny, płaci za niego i jest to jego pierwszy prezent dla przyszłej małżonki. Tak że Panny Młode, odetchnijcie z ulgą 🙂 Pierwszy prezent to musi być w końcu cacuszko 🙂

Kategoria: Dekoracje ślubne
Tagi: , , , , , ,
Send message via your Messenger App